Žádné plánované schůzky 12 Čvn 2021

Easy AdminRychlá editace úkolů

Autor: Easy Admin Zobrazeno: 239
Vytvořeno: 13 Říj 2020 Aktualizováno: 02 Čvn 2021
Verze: 6
Klíčová slova:

Přeloženo ano -- --
VíceMéně

Jak používat rychlou editaci úkolů

Přehled
Jak získat přístup k rychlé editaci úkolů
Vzhled a funkce rychlé editace úkolů
Omezení rychlé editace úkolů

 

Přehled

Rychlá editace úkolů je k dispozici v následujících funkcích Easy Projectu:

Rychlá editace úkolů umožňuje zobrazení a úpravu všech důležitých dat, souvisejících s konkrétním úkolem, v samostatném vyskakovacím okně. Není tak potřeba otevírat úkol v další oddělené záložce. Máte tak stále celkový přehled o všem, co je jinak dostupné v jiných oknech, záložkách, sloupcích nebo pod tlačítky při normálním zobrazení úkolu. Toto okno je navíc extra rychlé a jednoduché a jeho hlavním účelem je ušetření času, zatímco standardně řídíte proces úkolů.

 

Jak získat přístup k rychlé editaci úkolů

Zde je způsob, jak získat přístup k rychlé editaci úkolů v různých funkcích:

 • Agilní nástěnky - Scrum & Kanban: Chcete-li otevřít rychlou editaci konkrétního úkolu z nástěnky Scrum/Kanban, jednoduše klikněte na Scrum nebo Kanban nástěnce na jméno vybraného úkolu.
 • Ganttův diagram: Poklepáním na libovolný úkol na časové ose nebo ve stromu na levé straně otevřete rychlou editaci úkolů. Při rychlé editaci úkolů v Ganttově diagramu nebudou změny uloženy, dokud uživatel neklikne na tlačítko Uložit v pravém horním rohu okna.
 • Vytížení zdrojů: Poklepáním na libovolný úkol na časové ose nebo ve stromu na levé straně otevřete rychlou editaci úkolů. Při úpravě úkolu v samostatném okně rychlé editace ve Vytížení zdrojů se změny neuloží, dokud uživatel neklikne na tlačítko Uložit v pravém horním rohu okna timeline.
 • Plánovač: Pro otevření rychlé editace úkolů v Plánovači klikněte přímo na samotný úkol.
 • Seznam úkolů: Pro otevření v samostatném okně přímo ze seznamu úkolů přejeďte myší u vybraného úkolu na kontextové menu a klikněte na ikonku "tužky ve čtverečku".
 • WBS - rozpad projektu: Okno rychlé editace si ve WBS otevřete kliknutím na konkrétní úkol přímo v myšlenkové mapě a na ikonku tužky.

 

Vzhled a funkce rychlé editace úkolů

Takto to například vypadá na seznamu úkolů. Ikona „tužka ve čtverci“ okamžitě otevře rychlou editaci daného úkolu. Chcete-li získat přístup k rychlé editaci úkolů v jakékoli jiné funkci (mimo seznam úkolů) z výše uvedených, stačí provést standardní kroky k úpravě úkolu a rychlá editace úkolů se obvykle otevře automaticky, takže byste neměli mít potíže s jejím nalezením.

Easy Project 2019 Task tracking 09.jpg

Níže vidíte, jak okno rychlé editace vypadá. Boční menu obsahuje všechna tlačítka pro rychlou úpravu - úpravu detailů, popisu, komentáře, přílohy, odpracovaný čas, spolupracovníci, štítky, nadřazené nebo související úkoly.

Easy Project 2019 Task tracking 10.jpg

Samostatné okno není jen pasivní zobrazení, ale je plně interaktivní takže můžete rychle upravovat kterýkoliv z dostupných parametrů nebo například doplnit chybějící text - jednoduchým kliknutím na příslušné místo na obrazovce.

Easy Project 2019 Task tracking 11.jpg

 

Omezení rychlé editace úkolů

Obecná omezení:

 • V rychlé editaci úkolů není možné zobrazit diagramy.
 • Rychlá editace úkolů podporuje formátování textu pouze v HTML.
 • Ve WBS lze pomocí rychlé editace úkolů zobrazit nejen úkoly, ale také projekty (kliknutím na ikonu tužky). V případě projektů jsou však veškerá zobrazená data pouze ke čtení (nelze je upravovat).
 • DMS nepodporuje rychlou editaci úkolů. Není možné přes ní ukládat přílohy DMS, i když je to v systému nastaveno.

Omezení Ganttova diagramu a Vytížení zdrojů:

 • Při úpravách úkolu pomocí rychlé editace úkolů se změny neuloží, pokud uživatel neklikne na tlačítko Uložit v pravém horním rohu okna časové osy. Automaticky se ukládají pouze následující pole: Popis, Úkoly, Komentáře, Vykázaný čas, Štítky, Spolupracovníci, Uživatelská pole.
 • Podúkoly, nadřazené úkoly a související úkoly nelze přidat pomocí rychlé editace úkolů (toto platí pouze pro Ganttův diagram a Vytížení zdrojů).

Omezení uživatelských polí:

 • Boolean – pouze přepínače, nikoli možnost rozbalovacího seznamu v rychlé editaci úkolů
 • Lookup – není možné upravovat, pouze se zobrazuje v rychlé editaci úkolů
 • Seznam klíč/hodnota, Milník, Uživatel + více hodnot – zobrazují se pouze jako rozbalovací box v rychlé editaci úkolů
 • Barva - nezobrazuje se v rychlé editaci úkolů
 • Závislé uživatelské pole - dosud není implementováno v rychlé editaci úkolů
Ganttův diagram, Sledování úkolů, Agilní nástěnky - Scrum & Kanban, Vytížení zdrojů, WBS - rozpad projektu
Přidat obrázek ze schránky