Žádné plánované schůzky 05 Pro 2021

AnonymníZnalosti - dokumentační systém

Autor: Anonymní Zobrazeno: 5310
Vytvořeno: 19 Říj 2017 Aktualizováno: 15 Čvc 2021
Verze: 32
Klíčová slova:

Přeloženo ano -- --
VíceMéně

Jak využívat Znalosti

Modul Znalosti nabízí komplexní řešení pro začlenění řízení Znalostní báze do vašeho Easy Projectu. Znalostní báze umožňuje uložení Znalostí, návodů a praktických tipů týkajících se úkolů a projektů, které jsou přehledně uloženy a kategorizovány, mohou být sdíleny uživateli a jsou dostupné i pro budoucí projekty. Tuto funkci lze také snadno využít pro vytvoření projektové dokumentace

 

Obsah

Přehled

Jak (de)aktivovat modul

Role a práva

Jak využívat modul na globální úrovni

Jak využívat modul na projektové úrovni

Synchronizujte si Znalosti s jinými systémy

 

Přehled

Věříte tomu, že management znalostí je v dnešní době základem zdravého byznysu? My ano, a proto jsme pro uživatele Easy Projectu vytvořili modul Znalostní báze. Je jednoduchým nástrojem pro uchování, řízení a sdílení znalostí napříč společností, firmou. Stručně a jasně řečeno - sdílejte znalosti a schopnosti pokročilých pracovníků a předávejte je těm, kteří je potřebují získat. Při aktualizaci úkolu můžete přímo vytvořit článek do Znalostí - jakákoliv aktualizace či rovnou celý úkol může být uložen jako příspěvek nebo přímo jako nový článek ve Znalostech.

Příspěvky jsou kategorizovány, označeny štítky a mohou být různě provázané. Každý uživatel má svou vlastní osobní databázi Znalostí. Příspěvek můžete doporučit ostatním, poslat ho e-mailem a nebo si dokonce vyžádat jeho přečtení. Sekce Znalosti je užitečná při vytváření projektové dokumentace - jakékoliv informace, které jsou zadané v úkolech, mohou být uloženy pro další využití - tato informace se tak stává cennou znalostí. Přehled takových informací se hodí například pro nováčky ve firmě, pro uložení manuálů (návodů) pro konkrétní software, pro uložení šablon pro komunikaci se zákazníky, nebo pro projektovou či workflow dokumentaci. 

 

Klíčové vlastnosti

 • Snadné vytváření příspěvků z úkolů - zachycení podkladů pro Znalosti
 • Kategorie + osobní/projektové kategorie - pro sdílení znalostí
 • Připojení příspěvků k projektům nebo úkolům
 • Doporučování příspěvků uživatelům
 • Rychlý přístup do báze Znalostí přes pravý panel nabídek
 • Full-text vyhledávání

 

Jak (de)aktivovat modul

Na úrovni projektu může být modul aktivován (nebo deaktivován) v Nastavení projektu -> Moduly -> Znalosti. Po zaškrtnutí checkboxu klikněte na zelené tlačítko "Uložit", v horním menu projektu se zobrazí záložka Znalosti.

Image20170609135910_2.png

 

Role a práva

V Menu Další -> Administrace -> Role a práva -> Znalosti se můžete rozhodnout, kterým uživatelským rolím přidělíte vhodná oprávnění. 

Image20170609135910_3.png

 

Jak využívat modul na globální úrovni

Příspěvky do Znalostí lze primárně vytvořitbez nutnosti zařazení do kategorie, která je vytvořena na globální nebo projektové úrovni. Každý článek může být buď samostatný (nezařazený) nebo být zařazen v jedné či více kategoriích současně, bez ohledu na jejich úroveň (globální, projekt).   

Globální úroveň zde znamená, že všechny příspěvky zde vytvořené jsou automaticky přidány do globální databáze a jsou tak snadno dostupné pro všechny uživatele Easy Projectu, bez ohledu na členství v projektech nebo jejich role. Pro využití Znalostí na globální úrovni jděte do Menu Další (pravý horní roh) a klikněte na ikonu Znalosti. 

Image20170609135910_4.png

Tak se dostanete na plně přizpůsobitelnou stránku, kterou si můžete upravit podle vlastní libosti - kliknutím na "Přizpůsobit stránku" v dolní části. Můžete si vybrat z mnoha různých modulů, například filtrování seznamu příspěvků, nejpoužívanější štítky, 10 nejnovějších příspěvků a podobně. Mimochodem poslední dva moduly jsou na stránce zobrazovány už ve výchozím nastavení. 

Image20170609135910_5.png

Filtrovaný seznam příspěvků vypadá například takto. V základu zobrazuje název příspěvku, kategorii Znalostí a štítky. Další sloupce k zobrazení můžete přidat přes editaci modulu. Seznam může být zrušen nebo upraven kliknutím na ikonu odpadkového koše respektive tužky v pravém horním rohu. Možnosti nabízené v pravém menu umožňují vytvoření nového příspěvku, vytvoření nové globální nebo osobní kategorie, zobrazení všech příspěvků v Easy Projectu bez ohledu na kategorie, spravovat kategorie nebo zobrazit oblíbené příspěvky či oblíbenou kategorii. Osobní kategorie jsou viditelné pouze konkrétnímu uživateli, nicméně osobní příspěvky v této kategorii jsou dostupné bez omezení.

Image20170609135910_6.png

Pojďme se podívat, jak takový příspěvek vypadá. Příspěvek lze vytvořit a editovat ve standardním WYSIWYG/HTML editoru. K editaci už existujícího nebo pro vytvoření nového příspěvku klikněte na příslušné tlačítko v postranním menu. Máte-li otevřen už konkrétní článek, boční menu obsahuje vybrané možnosti jako Přidat k Oblíbeným, Přidat do globální databáze, Osobní databáze, Projektová databáze, Doporučit uživateli nebo skupině a také Přiřadit k úkolu/projektu nebo odstranit (smazat). 
Můžete přidat nebo odebrat štítky pro snazší dohledání. V pravém dolním rohu je seznam kategorií, ve kterých je příspěvek zařazen. Kategorii můžete kdykoliv změnit editací příspěvku. 

Image20170609135910_7.png

Každý příspěvek má dole na konci doplňkové info:

 • Komentáře - možnost přidat komentář k článku.
 • Historie - všechny změny u daného příspěvku, včetně přehledu úprav, kým byly provedeny poslední změny, včetně možnosti vrácení do předchozího verze. Zobrazuje se jen autor současné verze, neuvádí se všichni uživatelé, kteří se mohli na článku původně podílet.
 • Čitatelé - přehled všech doporučení uživatelů a info, zda článek četli

Image20170609135910_8.png

 

Jak využívat modul na projektové úrovni

Všechny příspěvky vytvořené na projektové úrovni jsou automaticky přidány do projektové databáze, spojené s příslušným projektem. Příspěvky jsou dostupné pouze členům projektu. Možnost zobrazení příspěvků v projektové databázi mají také ne-členové s právy zobrazení Znalostí, pokud: 

 • otevřou globální seznam všech příspěvků ve Znalostech (bez ohledu na kategorie)
 • mají konkrétní URL adresu daného článku
 • vyhledají příspěvek podle jeho názvu přes vyhledávací pole (toto je dostupné pod ikonou žárovky v pravém panelu)

Image20170609135910_10.png

Pro využití Znalostí na úrovni projektů otevřete vybraný projekt s aktivovaným modulem a v něm v horním menu klikněte na záložku Znalosti. Zde byste měli vidět projektovou databázi článků, kde jsou příslušné kategorie a příspěvky. Možnosti v postranním menu umožňují vytvořit novou kategorii nebo nový příspěvek, spravovat kategorie nebo zobrazit všechny příspěvky v Easy Projectu bez ohledu na kategorie.  

Image20170609135910_11.png

 

Synchronizujte si Znalosti s jinými systémy

Příklady:

 • veřejná znalostní báze na webu
 • webové rozhraní ticketovacího systému - návrhy řešení problémů
 • návrhy od zákazníků - fórum založené na podpoře dalších zákazníků
 • REST API pro Znalosti
Přidat obrázek ze schránky