No upcoming meetings 06 Aug 2020

Checklisty

Author: Easy Admin Displayed: 1021
Created: 24 Aug 2019 Updated: 29 Jul 2020
Version: 9
Tags: checklist

Přeloženo yes -- --
MoreLess

Jak používat Checklisty

Checklisty můžete využívat jako pomocný pracovní nástroj, jedná se o způsob kontroly pro případ selhání lidské paměti a pozornosti. Checklisty pomáhají zajistit konzistenci a úplnost plnění úkolů. Základem je například seznam To Do. Pokročilejším nástrojem může být plánování, které nabízí úkoly ke zpracování podle denní doby nebo jiných nastavených faktorů. Hlavním úkolem checklistu je dokumentace úkolu a jeho kontrola oproti nastaveným parametrům v dokumentaci.

Checklisty jsou modulem příslušným k jednotlivým projektům. Před spuštěním je potřeba jej povolit u vybraného projektu. Jděte do Nastavení projektu > Moduly > zaškrtněte checkbox "Checklisty" a nastavení uložte

Easy Project 2019 Checklists 01.jpg

Dále zkontrolujte nastavení práv u projektu, u své role musíte mít povoleno zobrazení a editace checklistů. Toto může nastavit také administrátor - v menu Další > Administrace > Role a práva

Easy Project 2019 Checklists 02.jpg

Checklist modul máte povolen, práva nastavena - checklisty se vám zobrazují u úkolů v projektu. Otevřete jednoduše vybraný úkol a sekci Checklistů uvidíte na kartě úkolu. Pro přidání nového checklistu klikněte na malou zelenou ikonu plus, zadejte jméno a klikněte na ikonku diskety pro uložení.

Easy Project 2019 Checklists 03.jpg

Po uložení se objeví řádka s názvem checklistu, kde do něj dále můžete vkládat nové položky. Klikněte na jméno, zadejte název nové položky a znovu na ikonu diskety pro uložení. Křížkem položku odstraníte. Vytvořené položky se třídí do sloupců, vyberte si proto počet sloupců k zobrazení. Přes ikonu koše můžete smazat celý checklist. 

Easy Project 2019 Checklists 04.jpg

Globální šablony a nastavení

Globální šablony a nastavení checklistů najdete v menu Další > Administrace > Šablony checklistu.

Easy Project 2019 Checklists 05.jpg

Chcete si vytvořit šablonu checklistu? Klikněte na zelené tlačítko v horním pravém rohu. Zadejte název checklistu, předmět položky a vyberte projekt, kde bude šablona použita. Jakmile pak vytváříte u tohoto projektu nový úkol, vždy bude použita tato nadefinovaná šablona, dokud manuálně neupravíte detaily checklistu u konkrétního úkolu. 

Easy Project 2019 Checklists 06.jpg

Na hlavní stránce šablon checklistů najdete tlačítko "Nastavení" - zde si můžete určit, zda chcete uložit do historie provedené změny v checklistu (a poslat e-mailem notifikace), nebo rozsah provedených změn u úkolu, podle toho kolik z položek na checklistu bylo dokončeno (zaškrtávací checkboxy).

Easy Project 2019 Checklists 07.jpg

Add picture from clipboard