Žádné plánované schůzky 05 Pro 2020

Easy AdminViditelnost projektu a oprávnění

Autor: Easy Admin Zobrazeno: 765
Vytvořeno: 14 Pro 2019 Aktualizováno: 01 Říj 2020
Verze: 12
Klíčová slova:

Přeloženo ano -- --
VíceMéně

Viditelnost projektu a oprávnění

Předpokládáme, že už pracujete s konkrétními projekty a víte, jak takový projekt založit. Můžete se vám stát, že jste vytvořili nový projekt, vytvořili nový úkol a ten chcete přiřadit vybranému uživateli. Nejde vám ale vybrat jiný uživatel kromě vás - zde je řešení.

Jak zpřístupnit projekt uživatelům a jak jim přiřadit úkol

Každý, kdo chce pracovat s naší aplikací, musí mít vytvořený uživatelský účet. Uživatel musí mít přidělen:

  • konkrétní projekt
  • uživatelskou roli

aby mohl:

  • zobrazit si projekt
  • dostat přidělený úkol
  • zaznamenávat čas
  • vytvářet nové úkoly

To, co uživatelům bude dostupné, je vždy nadefinováno v nastavení projektu - členové (role).

Easy Project 2019 Project visibility and permissions 01.jpg

 

Jak nastavit, jaká má uživatel u projektu práva

Ve zkratce - je potřeba definovat jaké úkony může například manažer u projektu provádět (upravovat projekt, vytvářet úkoly atd.). Uživatelská práva u projektu jsou definována uživatelskou rolí v nastavení členů projektu (Projekt -> Nastavení -> Členové -> Role). Oprávnění pro různé uživatelské role lze nastavit v Menu Další -> Administrace -> Role a práva. Doporučujeme nastavení čtyř rolí v aplikaci - ředitel, manažer, pracovník, externí přístup. 

Easy Project 2019 Project visibility and permissions 02.jpg

 

Oddělení versus organizační struktura projektu

V organizační struktuře oddělení - uživatel A pracuje například jako účetní. V organizační struktuře projektu je uživatel A projektovým manažerem (v roli) u projektu 1, zatímco stejný uživatel A může být zároveň členem (role) projektu 2. 
Podívejte se na příklad:

Projekt 1 Projekt 2 Projekt 3
Projektový manažer (role) Člen týmu (role) Ne-člen (role)

Stejný uživatel může mít jiná práva v projektu 1 a v projektu 2. Nemá přístupný projekt 3, protože není členem projektu (technicky má přidělenou roli ne-člena, které nedoporučujeme přidělovat jakákoliv práva - všechny checkboxy jsou proto u této role nezaškrtnuté). Takže uživatel A tím pádem vidí jiné detaily v projektu 1 a jiné v projektu 2. 

Jediná výjimka je u veřejných projektů a pro administrátory (správce) - administrátor logicky vidí všechny projekty bez ohledu na to, zda je nebo není členem. 

Role a práva, Veřejné projekty, Vytvoření (pod)projektu - členství a role, Organizační struktura, Vytvoření nového projektu
Přidat obrázek ze schránky