Žádné plánované schůzky 24 Led 2021

Easy AdminChat (rychlé zasílání zpráv)

Autor: Easy Admin Zobrazeno: 585
Vytvořeno: 18 Úno 2020 Aktualizováno: 11 Zář 2020
Verze: 10
Klíčová slova:

Přeloženo ano -- --
VíceMéně

Jak používat Chat (rychlé zasílání zpráv)

Jak změnit oprávnění pro chat u uživatelské role
Jak používat plugin
Okrajové případy

V Easy Projectu máte k dispozici nástroj pro rychlé zasílání zpráv - chat. Vyžadujete-li efektivní týmovou práci a plnou spolupráci, pak je tento nástroj naprostou nezbytností. 

 

Jak změnit oprávnění pro chat u uživatelské role

Chcete-li povolit či zakázat u vybraných uživatelských rolí možnost chatu, jděte do Menu Další > Administrace > Role a práva > vyberte roli a pak zaškrtněte nebo odškrtněte "Používání chatu" a změny uložte. 

Easy Project Chat 01.jpg

 

Jak používat plugin

Jakmile je tento plugin aktivován (či povolen) pro vybranou uživatelskou roli, měli byste v bočním menu vidět ikonku chatu, jako na následujícím obrázku. Rozkliknutím ikonky se otevře seznam vašich posledních konverzací s ostatními uživateli. Chcete-li začít chat s dalším uživatelem, začněte psát jeho jméno do vyhledávacího pole a klikněte Enter nebo na ikonu lupy vpravo. V Easy Projectu hned u jména uživatele najdete také konkrétní info o jeho stavu - zda je online/offline, na Home Office nebo na dovolené. Trochu více vpravo je vidět časový údaj (kdy naposledy jste s daným uživatelem chatovali). Kliknutím na jméno vybraného uživatele si otevřete okno nové konverzace

Easy Project Chat 02.jpg

Přijde-li vám nová zpráva, ikonka chatu zčervená a začne blikat, zároveň ukazuje počet nových příchozích zpráv:

Easy Project Chat 03.gif

Na obrázku níže můžete vidět jak vypadá okno konverzace. Klikněte na uživatelské jméno nebo na profilové foto a zobrazí se vám profilové info o daném uživateli. Pro zobrazení historie zpráv klikněte na ikonku historie vpravo vedle uživatelského jména. Každá zpráva je uložena včetně přesného času zaslání. Zprávu napište do pole v dolní části okna chatu a pro odeslání klikněte buď na enter nebo na ikonku šípu. Okno chatu zavřete klasicky křížkem v pravém horním rohu. Kromě vizuálního upozornění vás také každý moderní prohlížeč na příchozí zprávy upozorní zvukem a notifikací v pop-up okně

Easy Project Chat 04.jpg

Takto vypadá zobrazení celé historie konverzace s vybraným uživatelem. Snadno v ní lze vyhledávat pomocí CTRL+F.

Easy Project Chat 05.jpg

 

Okrajové případy

Pokud pracujete současně v několika oknech nebo záložkách, může chat fungovat nekorektně. Upozornění se bude zobrazovat jen v jednom okně/jedné záložce. Jinak by se spustila lavina upozornění na jednu totožnou zprávu v každém z oken nebo záložek, takto nemusíte (duplikovaná) upozornění zavírat několikrát (v každém okně). Nicméně pokud začnete do chatu psát v jiném okně/záložce, pak v něm některé zprávy nemusí být vidět. 

Přidat obrázek ze schránky