Žádné plánované schůzky 24 Led 2021

Easy AdminE-mailová oznámení z cloudu

Autor: Easy Admin Zobrazeno: 169
Vytvořeno: 28 Dub 2020 Aktualizováno: 01 Říj 2020
Verze: 12
Klíčová slova:

Přeloženo ano -- --
VíceMéně

Úvod

E-mailová oznámení zasílaná z verze Easy Project Cloud vyžadují na začátku trochu soustředění při úvodním nastavení, aby fungovala podle vašich představ. Jakmile budou nastavena správně, už nebude potřeba dalších zásahů. Hlavní výhodou zasílání e-mailových notifikací pro vaše Easy Project Cloud služby je využití Easy Software SMTP serveru.

Nastavení aplikace

V aplikaci je potřeba nastavit adresu, která bude uváděna jako Odesílatel: Administrace > Nastavení > E-mailová oznámení.

picture305-1.jpg

Nezapomeňte, že tato oznámení jsou zasílána přes mailový server Easy Software, takže zde nastavená adresa odesílatele je jen aliasem. Pokud jako odesílatele nastavíte naší doménu easyproject.com, tedy například noreply@easyproject.com, pak i to bude v pořádku a dalšího nastavení není potřeba. V příkladu schválně uvádíme adresu "noreply", protože tato schránka fyzicky neexistuje. Slouží hlavně k jednodušší identifikaci, odkud oznámení přicházejí. 

Pokud nastavíte jako odesílatele svou vlastní doménu, např. ep@mojefirma.cz, bude potřeba ještě upravit nastavení DNS záznamů - v tom případě kontaktujte vaše IT oddělení.

Nastavení DNS záznamů

Vzhledem ke stále se vyvíjejícím bezpečnostním a antispamovým mechanismům, bude potřeba si ve správě DNS serverů vaší domény přidat další záznam. Díky tomu bude možné využívat mailový server Easy Software i pro vaši vlastní doménu. 
Na DNS serverech pro vaši doménu (např. mojefirma.cz) přidejte tento nový SPF záznam:

include:spf.mailing.easy.cz -all

Tento záznam umožní příjem zasílaných zpráv a emailová oznámení nebudou blokována z bezpečnostních důvodů.

Poznámka

Easy Software poskytuje také cloudové služby, na kterých sice spravujeme vaše aplikace my, ale přesto z naší strany k některým nastavením nemáme přístup. Máte tak na výběr, zda necháte úplně vše na nás (pak pro notifikace zvolte doménu easyproject.com) nebo zda si pro emailová upozornění nastavíte vlastní firemní adresu - pak je potřeba drobného nastavení na vaší straně. 

Přidat obrázek ze schránky